Świetne V miejsce w gronie 21 drużyn zdobyła reprezentacja DZS Biedrzychowice w tegorocznej III edycji technicznego turnieju o Puchar Witelona pt. „Zintegrowane umiejętności praktyczne”.

Organizatorem turnieju jest Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy. Celem turnieju jest promowanie rozwoju umiejętności praktycznych uczniów w edukacji formalnej i nieformalnej; rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów z obszarów ekonomicznych i technicznych; wdrażanie uczniów do samodzielnego zdobywania nowych umiejętności; przygotowanie uczniów do podjęcia nauki w szkole wyższej; promowanie osiągnięć uczniów.

Przyszło nam się zmierzyć z 21 reprezentacjami szkół ponadpodstawowych z terenu całego Dolnego Śląska.  Konkurencje konkursowe były naprawdę wymagające, trzeba było m.in. zaprogramować lot drona, umiejętnie zagrać w symulacji w okularach VR, wykazać się wiedzą z fizyki, logistyki i informatyki oraz sformować ładunek na palecie. Konkurencja była naprawdę wyśmienita, ale naszym uczniom z klasy 3 Technikum Logistycznego (Martyna Burda, Julia Porada, Bartosz Bosianok) i 2 Technikum Informatycznego (Jakub Trojga i Damian Chuchmacz) udało się zanotować świetny występ, do „pudła” zabrakło zaledwie 1,5 pkt.

Gratulujemy!!!

Leave Comment