Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 15 listopada. Uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Pieśni patriotyczne w wykonaniu grupy uczniów, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Dyrektor naszej Szkoły Pani Urszula Ciupak, wygłosiła poruszające przemówienie, pełne szacunku dla bohaterów narodowych i oddania dla ideałów wolności oraz patriotyzmu. W trakcie przemówienia wszyscy uczniowie współdzielili chwile zadumy nad wielkimi wydarzeniami z przeszłości, które kształtują naszą teraźniejszość.

Nasza szkoła dołączyła również do ogólnopolskiej akcji „SZKOŁA DO HYMNU”. – 10 listopada wspólnie, śpiewaliśmy nasz hymn narodowy, czując ducha jedności i dumy z historii naszego kraju.

Złożono również gratulacje Pani Dyrektor z okazji przyznanego Medalu Komisji Edukacji Narodowej – odznaczenia nadawanego przez Ministra Edukacji Narodowej, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Leave Comment