Dnia 21.09.2023 r. młodzież z klas logistycznych 2TL i 4TL odwiedziła centrum logistyczne Amazon w Bielanach Wrocławskich.

Wycieczka okazała się ciekawą formą zweryfikowania nabytej w szkole wiedzy z praktyką. Mieliśmy okazję przekonać się jak wygląda organizacja pracy w tak dużej firmie oraz obejrzeć powierzchnie magazynowe, w których przechowywane są m.in. modowe marki. Poznawaliśmy kolejne etapy przygotowywania zamówienia, zanim opuści centrum logistyczne i zostanie dostarczone do klienta. Zaobserwowaliśmy także, jak w Amazonie organizuje się dystrybucję i sprzedaż produktów online.

Zapoznano nas z historią powstania firmy. Dowiedzieliśmy się że firma Amazon oferuje szereg innych usług, takich jak chmurowe usługi dla biznesu czy programy lojalnościowe. Obecnie Amazon działa już na całym świecie i jest liderem na rynku e-commerce.

Podwrocławski oddział Amazona zajmuje obszar 13 boisk do piłki nożnej, a długość przenośników rolkowych wynosi 41 km. To takie ciekawostki tego oddziału, które zrobiły na nas wrażenie.

Ta wycieczka była ciekawą formą zdobywania praktycznego doświadczenia zawodowego oraz wspaniałą okazją do integracji logistyków z naszej szkoły.

Leave Comment