28.02.22 nasi uczniowie zakończyli praktyki zawodowe w Turyngii w Niemczech.

w jednym z hoteli ,,Waldschlösschen”  4 tygodnie spędziły nasze  dwie uczennice Julka – z klasy IIITh5 oraz Wiktoria z klasy IIITg5. Julka i Wiktoria realizowały zadania związane z pracą w dziale gastronomicznym oraz przy obsłudze pięter. Wolny czas spędzały między innymi na  poznawaniu regionu Turyngii czy  wizycie  w Muzeum Interaktywnym-Wystawie o tzw. Dysku z Nebry (z epoki brązu, który został znaleziony w Nebrze).

Zagraniczna mobilność  naszych uczniów była realizowana dzięki  współpracy międzynarodowej w ramach programu  PNWM – Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Tego rodzaju międzynarodowa  mobilność  młodzieży służy nie tylko rozwojowi ich kompetencji językowych ale również umożliwia doskonalenie umiejętności zawodowych oraz zdobywanie nowych doświadczeń. Zagraniczne mobilności naszych uczniów  pozwalają im na sprawdzenie swoich sił w innych warunkach zawodowych. Są to doświadczenia, które z pewnością zaowocują w przyszłości lepszym zrozumieniem zagranicznych rynków pracy oraz pozwolą na skuteczne podejmowanie zatrudnienia w nowych miejscach pracy wymagających zwłaszcza umiejętności językowych oraz interpersonalnych.

Gratulujemy Wam  odwagi w działaniu na rzecz pogłębiania własnych doświadczeń zawodowych. 

Leave Comment