Za nami kolejne warsztaty w ramach projektu ,,LOKALNIE JEST FAJNIE” w restauracji Villatoro. Nasi uczniowie pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych Pani Danuty Dudkiewicz przygotowywali się do rywalizacji w konkursie MASTERCHEF Villatoro… a danie, które mieli przygotować musiało zawierać: kaczkę, buraka i orzechy.

Do dyspozycji były również inne produkty dostępne w restauracji. Uczniowie w ciągu jednego tygodnia musieli wybrać i zastanowić się nad przygotowaniem swojego dania konkursowego.

W dniu potyczek MasterChef na początku uczniowie zostali zapoznani z kuchnią Villatoro i przygotowali swoje pole do pracy. Następnie Szef Kuchni odbył rozmowę z każdym uczniem na temat wybranego przez niego dania, a podczas pracy w kuchni przez cały czas wspierał uczestników – był to dla nich znaczący element edukacyjny. Na zakończenie komisja konkursowa oceniła danie każdego z naszych uczniów, biorąc pod uwagę jego smak oraz sposób podania/wygląd. PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE ZAJĄŁ BENIAMIN CZERWIŃSKI. GRATULUJEMY WSZYSTKIM NASZYM ZDOLNYM GASTRONOMOM. Dziękujemy również naszemu partnerowi – Restauracji Villatoro za wsparcie i motywowanie naszych uczniów do podejmowania nowych wyzwań i aktywności zawodowej.