Anna Grochowska oraz Wiktoria Wawer są  uczennicami klasy IVTG5 Technik żywienia i usług gastronomicznych, które  właśnie zakończyły swój staż zagraniczny w ramach XI edycji projektu „Praktyki w Austrii dla najlepszych” realizowanego w ramach sieci EURES przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

udział w projekcie stanowi niejednokrotnie punkt zwrotny w późniejszej karierze zawodowej – uczniów, którzy  otrzymują propozycje pracy  w atrakcyjnych turystycznie regionach Salzburg i Vorarlberg podczas wakacji.

Staże są organizowane przez doradców Europejskich Służb Zatrudnienia (EURES) z Polski i Austrii.

Warunkiem kwalifikującym do wyjazdu jest znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym oraz pełnoletność. Praktyki trwają 6 tygodni, a stażyści  otrzymują wynagrodzenie – min. 1000 Euro brutto miesięcznie z zagwarantowanym   bezpłatnym wyżywieniem i zakwaterowaniem, opłacają jedynie koszt przejazdu.

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z FOTORELACJĄ Z WYJAZDU do Zauchensee leżącego  w centrum świata sportowego w Salzburgu i części Skiverbund Amade. Zauchensee gościło igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata. Położony na wysokości 1350m ośrodek oferuje szereg atrakcji turystycznych oraz piękne widoki.

Leave Comment