Mamy laureata konkursu z języka niemieckiego!

A kogo? – Karolinę Brandys z 2TG!!!

07 grudnia 2022 roku odbył się konkurs  szkolny z języka niemieckiego „Geh weiter!” dla klas I i II. Lista chętnych do udziału w konkursie była długa – 33 osoby! Niestety z przyczyn zdrowotnych do konkursu przystąpiło 13 osób. Konkurs obejmował zagadnienia takie jak: jedzenie, szkoła, rodzina i czas wolny,  naturalnie  wszystko w języku niemieckim! Pierwsze miejsce zajęła Karolina Brandys z 2TG, drugie miejsce Milena Brodowska – 1TGB oraz trzecie miejsce  Julia Jezioro – 2TG.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję serdecznie  i Karolino „Geh weiter!!!”

Deutsche Welle – sponsor nagród z Niemiec!

W styczniu szkoła pozyskała karton pełen nagród dla osób, które uzyskają 3 najlepsze wyniki w konkursach z języka niemieckiego  „Geh weiter!”. Nagrody ufundowała  instytucja z Niemiec – Deutsche Welle. Poniżej zamieszczamy link i informację dot. Deutsche Welle.

Deutsche Welle – niemiecka stacja nadawcza z siedzibami w Bonn i Berlinie, która nadaje programy radiowe i telewizyjne w języku niemieckim, angielskim i innych. W internecie jest obecna w ponad 30 językach. DW jest członkiem Związku Niemieckich Nadawców Publicznych. DW nadaje swoje audycje od 3 maja 1953. DW zajmuje się również kształceniem językowym.

Interesuje cię nauka niemieckiego? Ta strona jest dla Ciebie: Język niemiecki, nauka niemieckiego online, darmowe kursy niemieckiego/ poziom A1, A2, B1, B2, C /

Hier findest du DW Deutsch lernen:
www.dw.com/deutschlernen
www.facebook.com/dw.learngerman
www.instagram.com/dw_deutschlernen
www.youtube.com/dw_learngerman
www.tiktok.com/@dw_deutschlernen

Nauczyciel Języka Niemieckiego Katarzyna Mirecka

Leave Comment