Ostatniego dnia nauki w 2022 roku, w naszej szkole odbył się uroczysty apel wraz z przedstawieniem jasełkowym. Tegoroczną uroczystość przygotowali wspólnie uczniowie klas: 4TG5 i 4TH5 wraz z wychowawcami: p. Anną Mulak i p. Tomaszem Łęczyński. Jak co roku uroczystość wspomagana była przez Samorząd Uczniowski. Na początku uroczystości przewodnicząca samorządu złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne, po których głos zabrała p. Urszula Ciupak – dyrektor DZS w Biedrzychowicach. Po przemowach rozpoczęło się przedstawienie opowiadające o walce nieba z piekłem, które zakończono wspólnym odśpiewaniem kolęd.

Następnie zostały wręczone uczniom nagrody za udział w ostatnich szkolnych i pozaszkolnych konkursach oraz zostali nagrodzeni uczniowie ze 100% frekwencją w miesiącu listopadzie.

Grudzień to świąteczny miesiąc… więc klasa 4 TG5 zorganizowała konkurs na „Chatkę z piernika”. Zadaniem uczestników było wykonanie i udekorowanie świąteczno-zimowego domku z piernika. Przygotowanie i pieczenie elementów chatki zostało udokumentowane relacją filmową, a same składanie i dekorowanie nastąpiło w dniu 16 grudnia w pracowni gastronomicznej Centrum Praktyk. Prace podlegały ocenie zarówno Jury technicznego, jak i Jury degustacyjno- dekoracyjnego. Jury wzięło pod uwagę przygotowanie stanowiska pracy, higienę, właściwe techniki cukiernicze i umiejętność pracy w zespole, a także ogólne wrażenie, smak i dobór dekoracji. Oczywiście swoje zdanie na temat chatki mógł wyrazić każdy uczeń i pracownik szkoły w internetowej ankiecie. Najpiękniejszą chatkę wykonał zespół w składzie …… I tu pierwsze miejsce zajęły dwie drużyny: Alicja Musianek, Beata Dobrucka i Nikola Jarzębicka za domek nr 3 z klasy 4 TG5 oraz Weronika Zapotoczna, Izabela Kuniec i Grzegorz Delost za domek nr 5 z klasy 4 TG4. ZWYCIĘZCOM I WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY inwencji twórczej, kreatywności i chęci 😉

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z uroczystości oraz efektów pracy wszystkich zespołów konkursowych.

Leave Comment