Nasza Szkoła już po raz drugi wzięła udział w tym konkursie, do którego zgłosiły się 3 zespoły po 2 uczennice w zespole. Zadaniem zespołów było wykonanie jednej porcji dania głównego kuchni roślinnej pt.,, Historia z jabłkiem w tle”.
Pierwszy etap zmagań polegał na wyborze surowców do wykonania potraw z zastosowaniem wszystkich wytycznych Organizatora. Dopilnowanie szczegółów było gwarancją tego, że prace poszczególnych grup będą oceniane przez Jurorów Konkursu. Wśród surowców musiały się znaleźć warzywa, sery, owoce, przetwory regionalne wskazane prze Organizatora Konkursu –  to też było priorytetem przy ustalaniu normatywu surowcowego.
W dniu 26 października dwie uczennice naszej szkoły, Wiktoria Wawer i Anna Grochowska, z klasy 4 TG5 wzięły udział w FINALE  Konkursu,  który odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych w Łodzi.
W kategorii Kuchnia wegetariańska Wiktoria i Ania przygotowały danie główne „Jabłko w innej postaci”, czyli nadziewaną warzywami i serem kamiennogórskim kluskę śląską z sałatką z dyni i kawiorem z soku jabłkowego oraz na deser „Tartaletkę z karmelizowanymi jabłkami pod opalaną bezą”.
W konkursie uczestniczyło 12 zespołów z całej Polski (na ponad 80 zgłoszeń). Ocenie podlegały zarówno walory wizualne i smakowe, ale również sposób wykonania, zastosowanie różnych technik kulinarnych oraz HIGIENA.
Dziewczyny bardzo dobrze sobie poradziły.
Gratulujemy!

Leave Comment