Właśnie wróciliśmy z Legnicy, gdzie Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy zafundowała nam bogaty w wydarzenia dzień i świetną zabawę.

W przestronnych i pięknie odnowionych salach uczelni odbył się I Turniej Umiejętności Technicznych o Puchar Witelona. Organizatorzy postawili na umiejętności praktyczne z zakresu logistyki, ekonomii, fizyki, informatyki. Liczyła się oczywiście wiedza, ale przede wszystkim pomysłowość, operatywność i praca zespołowa. Zadaniem uczestników było między innymi formowanie rzeczywistych oraz modelowych paletowych jednostek ładunkowych, gra w wirtualnej rzeczywistości, analiza procesu produkcyjnego oraz wykonanie pomiarów multimetrem elektrycznym.   

W rywalizacji wzięło udział 24 szkoły średnie z całego Dolnego Śląska, wśród których nasz logistyczno-informatyczny zespół w składzie Ewa Dziemidowicz, Michał Skrzekut, Grzegorz Gębarowski, Kamil Bichalski i Przemek Janiszyn wywalczył 9 – te miejsce.

Mieliśmy też okazję poznać bogate wyposażenie laboratoryjne Uczelni: pracownie robotyczne, elektrotechniczne, chemiczne, drukarek 3D i wiele innych. Zapoznaliśmy się też z wieloma modelami dronów oraz zasiedliśmy za sterami symulatora jazdy lokomotywą.

To był dzień pełen wrażeń. Wracamy po puchar za rok

Leave Comment