Święta zbliżają się wielkimi krokami w związku z tym zorganizowaliśmy w naszej szkole warsztaty dla uczniów ze SP w Leśnej. Zajęcia podzielone zostały na trzy części: warsztaty kulinarne –piernikowe, warsztaty rękodzielnicze oraz preorientację zawodową. Nasi goście uczyli się piec pierniczki pod czujnym okiem starszych kolegów i koleżanek – uczniów z 2 klasy technikum gastronomicznego. Świętami pachniało w całej szkole a smak przypominał dzieciństwo. Część rękodzielniczą prowadzili członkowie szkolnego koła rękodzielniczego z opiekunką p.Sylwią Szejmo. Wyobraźnia, twórczość i zdolności młodzieży okazały się niesamowite. Stworzone kartki świąteczne były śliczne. Po części praktycznej wszyscy uczestnicy zasiedli do stołu na poczęstunek pysznych, jeszcze ciepłych pierniczków. Następnie oprowadzono przybyłych na warsztaty uczniów po szkole, a kierownik praktycznej nauki zawodu p.Agnieszka Rajczakowska-Strach przybliżyła im kierunki kształcenia w naszej szkole. Dziękujemy za odwiedziny  oraz zapraszamy na kolejne spotkania.

Leave Comment